SoziO 82
Tijdschrift: SoziO
Categorie: Pedagogiek

Prijs: € 4.90
Inhoud

Interview
‘Het is erop of eronder de komende twee jaar’
Olaf Stomp

Hans Nieukerke is de nieuwe voorzitter van Phorza, de beroepsvereniging voor hulpverleners. De beroepsvereniging heeft een ‘fantastisch plan’ voor de komende jaren. Maar als er geen financiële middelen komen, dan gaat wat hem betreft ‘de stekker eruit’.

Analyse
Het theekransje voorbij
Levi van Dam

‘U bedoelt dat theekransje?’ Nee, we gaan het theekransje voorbij: oplossingsgerichte intervisie. Efficiënte reflectie en competentiegericht op zoek naar oplossingen.

Training
Een beter beeld
Mirjam van Eerde en Carla van Slagmaat

Hoe zorg je ervoor dat begeleiders in de verstandelijk gehandicaptenzorg zich een beter beeld vormen van behoeften van hun cliënten?

Praktijk
Ik moet gewoon iets te doen hebben, anders ga ik me vervelen’
Rianne van den Heuvel en Sandra Beekhoven

Jongeren die tijdens hun verblijf in een justitiële jeugdinrichting (JJI) een nazorgtraject aangeboden krijgen, hebben zelf best ideeën over wat ze nodig hebben aan hulp.

Werk in uitvoering
Vertrouwen opbouwen kost tijd’
Huub Wiltschut

Het nut van de combinatie ouderbegeleiding en oudertraining
Irene Kes en Anneloes Elbertsen

In de mix
De Quaestie
Vakmanschap is meesterschap
Aan de finishlijn
Virtueel leven Enschede
Verhalend Verleden
Crossmedia
Databank
Column Alie Weerman

Andere beschikbare nummers of artikelen