De jeugdige zedendelinquent
Auteur: Bruinsma, Frits
Categorie: Sociale psychologie

Prijs: € 7.75
Signalering en onderbreking van een seksueel criminele ontwikkeling is maatschappelijk van groot preventief belang. Uit Amerikaans onderzoek is gebleken dat in de helft van de gevallen de eerste tekenen van een dergelijke ontwikkeling al in de puberteit zijn vast te stellen. Eerst in seksuele fantasieën van de jongere, later daadwerkelijk in zijn seksueel agressieve gedrag.
Op grond van zijn uitgebreide ervaring met ongeveer driehonderd jeugdige zedendelinquenten heeft de forensisch jeugdpsychiater-seksuoloog Frits Bruinsma de problematiek van een beginnende seksueel criminele carrière ontleed en met behulp van casuïstiek verhelderd.
Effectieve behandeling gericht op het voorkomen van recidive heeft alleen kans van slagen bij een confrontatie van de jongere met zijn delinquente gedrag vanuit een empathische grondhouding met hem als persoon. Daartoe zijn consciëntieuze taxatie van het delict en multidisciplinaire diagnostiek van de jeugdige zedendelinquent zelf noodzakelijke voorwaarden.
Deze geïntegreerde benadering lukt alleen bij een vruchtbare samenwerking tussen politie, justitie en hulpverlening.
Het boek is bedoeld voor de medewerkers van de verschillende instellingen die in hun werk met jeugdige zedendelinquenten te maken hebben. Aan degenen in opleiding biedt het een handreiking om de jeugdige zedendelinquent en zijn vergrijp te begrijpen.

Andere boeken binnen Sociale psychologie